ترکیب رنگ کامپیوتری

ترکیب رنگ کامپیوتری

ترکیب رنگ کامپیوتری

ترکیب رنگ کامپیوتری؛ یکی از بهترین تکنیک هایی می باشد که امروزه افراد بسیاری جهت رسیدن به رنگ مورد نظرشان از آن استفاده می کنند . در این روش با استفاده از دستگاه رنگ کامپیوتری ، امکان تولید هر کد رنگی امکان پذیر می باشد درصورتیکه در گذشته به ناچار افراد با ترکیب رنگ های گوناگون و با میزان و درصد مشخص ، مجبور به تولید رنگ خاص و منحصربفردی بوده اند . اگر به هر دلیل ، استفاده از این رنگ ها کم و یا زیاد می شد ، رنگ مورد نظر ایجاد نمی شد و علاوه بر هزینه ای که به طور مضاعف برای صاحبین کسب و کار ایجاد می شده است ، وقت زیادی نیز برای ساخت این رنگ ها اتلاف می شد . اما خوشبختانه با وجود دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری چنین مشکلاتی از میان رفته است و امکان تولید هر کد رنگی موجود می باشد . برای شناخت بیشتر این رنگ ها ، رنگ آنلاین را دنبال کنید .

رنگ کامپیوتری چیست ؟

به طور کلی رنگ ها دارای دو گروه اصلی و فرعی می باشند . رنگ های اصلی ، رنگ های مادر می باشند که رنگ های دیگر از ترکیب آنان ایجاد می شوند . برای مثال رنگ قرمز و آبی رنگ های مادر می باشند که ترکیب آنان با یکدیگر موجب شکل گیری رنگ فرعی ِ بنفش خواهد شد . به همین صورت رنگ های فرعی دیگر از جمله صورتی ، نارنجی و یا ... تشکیل خواهند شد . اما آنچه در این میان بسیار با ارزش است ، نسبت استفاده از هر کدام از رنگ های مادر ، برای تولید رنگ های فرعی می باشد . کم و یا زیاد شدن هر کدام از نسبت هایی که برای ایجاد رنگ های فرعی مورد استفاده قرار می گیرند ، می توانند تناژ رنگ ها را تغییر بدهند .

در گذشته برای شکل گیری هر کدام از رنگ های فرعی و یا رنگ هایی که جز رنگ های اصلی نمی باشند ، هزینه و وقت بسیاری صرف می شد . زیرا عدم اطمینان از میزان دقیق رنگ های مورد استفاده و همچنین خطا در ترکیب رنگ ها موجب هزینه هایی گزاف و همچنین وقت بسیاری می شد . اما امروزه با استفاده از دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری می توان تنها با دادن کد هر رنگ ، در مدت زمان بسیار کمی به رنگ مورد نظر رسید .

مزایای ترکیب رنگ کامپیوتری

ترکیب رنگ کامپیوتری دارای مزایای بسیار زیادی می باشد . که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • عدم استفاده از چندین رنگ و دور ریختن مازاد آن که می تواند به نوعی هم دارای زیان مالی باشد و هم منجر به صرف زمان بسیاری می شود .
 • استفاده بهینه و دقیق از نسبت رنگ های مصرفی
 • ترکیب رنگ ها و قابلیت تکرار پذیر بودن آنان با دقت بالا و بدون هیچ خطایی
 • حذف خطای انسانی در ترکیب رنگ ها
 • استفاده از دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری برای تولیدد هر کد رنگی
مزایای ترکیب رنگ کامپیوتری

خرید رنگ کامپیوتری

امروزه به دلیل استقبال بسیار زیادی که برای استفاده از رنگ کامپیوتری در مقایسه با سایر رنگ ها از جمله ، رنگ دکوراتیو ، رنگ روغنی ، رنگ پلاستیک و ... موجود می باشد ، افراد بسیاری در راستای ارائه این محصولات در حال فعالیت می باشند . انتخاب یک فروشگاه مناسب که بتواند با ارائه آگاهی و دانش شما را در رسیدن به بهترین و ایده آل ترین محصول یاری برساند ، بسیار با اهمیت می باشد . علاوه بر تمام موارد ذکر شده ، تضمین کیفیت کالا و پشتیبانی نیز از جمله ویژگی هایی می باشد که می تواند یک فروشگاه را از رقیبان خود متمایز کند .

فروشگاه رنگ آنلاین با ایجادی بستری کاربرپسندانه و همچنین با ارائه بهترین محصولات با برندهای تجاری فاخر ، می تواند بهترین خدمات را در زمینه خرید رنگ کامپیوتری در اختیار شما قرار دهد . برای اطلاع از شرایط با ما در ارتباط باشید .

خرید رنگ کامپیوتری

قیمت رنگ کامپیوتری

رنگ های کامپیوتری براساس کیفیت آنان دارای قیمت های متفاوتی می باشند . هرچه در ترکیب این رنگ های کامپیوتری از رنگ های بیشتری استفاده شود ، به مراتب دارای قیمت بالاتری نیز می باشند . از طرفی نوسانات بازار اقتصادی نیز می تواند در تعیین قیمت رنگ کامپیوتری بسیار موثر باشد .

برای اطلاع از قیمت رنگ کامپیوتری و نحوه خرید آن ، با فروشگاه رنگ آنلاین در ارتباط باشید .

قیمت رنگ کامپیوتری

کاربردهای رنگ کامپیوتری

رنگ های کامپیوتری به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارند ، دارای طرفدارن متعددی می باشند . از این رنگ ها در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد . این روش می تواند موجب شکل گیری رنگ های بسیار جدید و زیبایی بشود که به خودی خود تاثیر بسزایی در زیبایی محیط خواهند داشت .

به طور مثال استفاده از رنگ کامپیوتری در فضای داخلی ساختمان و هماهنگی آنان با تجهیزات داخلی ساختمان ، می تواند محیطی بسیار پر انرژی و پویا ایجاد کند که برای ساکنین آن ، انرژی بخش باشد . زیرا به طور کلی استفاده از رنگ های خاص و پر انرژی در فضای داخلی ساختمان ها می تواند در روحیه افراد بسیار موثر باشد . به همین دلیل بسیاری از طراحان داخلی استفاده از این نوع رنگ ها در دکوراسیون داخلی را تا حد بسیار زیادی پیشنهاد می کنند . یکی از اصلی ترین کاربردهایی که برای استفاده از رنگ های کامپیوتری امروزه بسیار مشهود می باشد ، رنگ آمیزی دیوارها و همچنین استفاده در طراحی داخلی می باشد .

کاربرد ترکیب رنگ کامپیوتری

دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری

برای انتخاب رنگ های کامپیوتری کاتالوگی موجود می باشد که در آن رنگ های گوناگون با کد رنگی متفاوت وجود دارند . این رنگ ها به طور کلی یه 4 دسته ، سیر ، روشن ، عمیق ، ملایم تقسیم می شوند . هر کدام از این طیف ها نیز دارای رنگ های گوناگونی می باشند که در کل مجموعه رنگ های کامپیوتری را تشکیل می دهند .

با انتخاب کدِ رنگ مورد نظرتان ، می توانید این کد رنگ را با استفاده از رنگ سفید و دیگر رنگ های مورد نیاز به دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری داده ، تا با دقیق ترین درصد ترکیب رنگ ها و همچنین بیشترین میزان کیفیت ، رنگ مورد نظر را برای شما تولید کند . در هنگام تولید این کد رنگی به هیچ عنوان از خطای انسانی استفاده نمی شود و به همین دلیل هیچ گونه خطایی در تولید آنان وجود نخواهد داشت .

دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری

ترکیب رنگ کامپیوتری شامل چه مواردی است ؟

در ترکیب رنگ کامپیوتری در ابتدا با استفاده از کاتالوگ کد رنگی مورد نظر انتخاب می شود و سپس با استفاده از دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری ، رنگ مورد نظر تولید خواهد شد . در تولید رنگ های موجود در کاتالوگ ، میزان استفاده از خمیر رنگ سفید بسیار با اهمیت می باشد . زیرا کم و یا زیاد شدن میزان استفاده از خمیر سفید ، می تواند موجب تغییر تناژ رنگ ها و در نتیجه تفاوت در نتیجه نهایی خواهد شد .

دستگاه تولید رنگ کامپیوتری به نرم افزاری متصل است که با استفاده از این نرم افزار ، میزان دقیق استفاده از خمیر رنگ سفید و همچنین رنگ های دیگر به طور بسیار دقیقی تنظیم خواهد شد . در واقع با وجود این نرم افزار ، رنگ های موجود در کاتالوگ با بیشترین میزان دقت و حساسیت توسط نرم افزار تولید خواهند شد .

ترکیب رنگ کامپیوتری به چه صورت انجام می شود ؟

به طور کلی رنگ ها به دو دسته  رنگ اصلی و فرعی قابل تقسیم می باشند . برای تولید هر کدام از رنگ های فرعی ، ترکیب رنگ های اصلی با میزان و درصد بسیار دقیق الزامی می باشد . رنگ کامپیوتری دارای تنوع بسیار بالایی می باشد ، شکل گیری هر کدام از این رنگ ها وابسته به ترکیب میزان دقیق و درستی از خمیر رنگ سفید توسط دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری می باشد . با استفاده از نرم افزاری که به دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری متصل است ، رنگ ها با دقت بسیار بالایی ترکیب شده و کد رنگی مد نظر را تولید خواهند کرد .

برای وضوح بیشتر مطالب گفته شده ، ویدیو پیش رو را مشاهده کنید .

کاتالوگ رنگ کامپیوتری

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

6 نظر در “ترکیب رنگ کامپیوتری

 1. reza گفت:

  سلام و خسته نباشید . واقعا ممنون از اطلاعات کاملی که در مورد ترکیب رنگ کامپیوتری گذاشتید . برای اینکه قیمت این رنگ ها را بدونم با چه شماره ای باید تماس بگیرم ؟

  1. fatemeh dadashi گفت:

   با سلام . ممنون از پیامتون . برای دریافت اطلاعات با شماره 66266354 تماس حاصل فرمائید .

 2. مریم گفت:

  چه قدر مقاله کاملی بود . اگر فردی بدون هیچ آشنایی ا ترکیب رنگ کامپیوتری این مقاله رو بخونه واقعا در مورد این رنگ ها اطلاعاتش کامل میشه . این رنگ ها کلا چه تعداد هستن و آیا همه طیف های رنگیش قابل سفارش هست ؟

  1. fatemeh dadashi گفت:

   با سلام ، ممنون از پیامتون . این رنگ ها در حدود 1200 طیف رنگی می باشند . برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه موجودی با شماره 66266354 تماس حاصل فرمائید .

 3. ستاره گفت:

  سلام خسته نباشید . ترکیب رنگ کامپیوتری رنگ هایی هستند که تنوع خیلی زیادی دارند این رنگ ها همگی موجود هستند ؟ و سوال اصلیم اینه که میشه این رنگ ها رو برای داخل ساختمان و پذیرایی هم استفاده کرد ؟

  1. fatemeh dadashi گفت:

   با سلام . فروشگاه اینترنتی رنگ آنلاین با متنوع ترین رنگ ها در حال حاضر در حال فعالیت می باشد و می تواند برای انواع فعالیت های مرتبط با رنگ و ابزار در خدمت شما باشد . برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 66266354 تماس حاصل فرمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *